Buluşçular ve yatırımcılar bir araya geliyor
Basın Bülteni
04 Mar, 2017 07:20
Buluşçular ve yatırımcılar bir araya geliyor
Türk Patent ve Marka Kurumu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF) açıldı.

İstanbul WOW Convention Center'da 4 Mart 2017 tarihine kadar gerçekleşecek olan ISIF Fuarı’nın açılışını; Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Dünya Fikri Sinayi Mülkiyet Teşkilati Birim Başkanı Quan-Ling Sim, Avrupa Patent Ofisi Avrupa İşbirliği Direktörü Carla Pandolfi ve İnovaLİG Şampiyonu VSY Biotechnology‘nin CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş gerçekleştirdi.

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan; ISIF Fuarının buluş yapanları, ar-ge merkezlerini, sanayici ve girişimcileri, kamu kuruluşları, üniversiteleri buluşturan önemli bir platform olduğunu belirterek; fuar sırasında gerçekleştirilen panel, çalıştay ve işletmeler arası (B2B) görüşmelerin inovasyon odaklı önemli çalışmalar olduğunu söyledi.

VSY Biotechnology CEO’su Dr. Varlıbaş da; Türk insanın çok yaratıcı olduğunu belirterek, “Türkiye’de önemli icatlar çıkıyor; ama yol yordam bilip bu önemli buluşların patentini, faydalı model belgesini almak, uluslararası arenada başarı kazanmak gerekiyor; bu şekilde Türkiye’nin teknoloji açığını; dolayısıyla cari açığını kapatabiliriz. Buluş Fuarı gibi bu tür etkinlikler, buluş yapanlar ve sanayiciler arasında bir sinerji oluşmasını ve yeniliklerin dünya ile buluşmasını sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Bülteni paylaş
0 0