Yerli üretim makinalar yurtdışına bağımlılığı azaltacak
Basın Bülteni
22 Ağu, 2017 10:30
Yerli üretim makinalar yurtdışına bağımlılığı azaltacak
Yerli üretim mermer işleme makinasının, mermer ve granit işleyen firmaların ihtiyacını karşılamasının yanı sıra yurtdışına olan bağımlılığı azaltarak katma değer sağlaması hedefleniyor.

Türkiye’de ilk defa dizayn ve imalatı tamamen USEL Makina tarafından gerçekleştirilen 1000 mm Z eksenine sahip CNC 5 eksen Lazer taramalı 3 boyutlu Simultane Mermer İşleme Makinası, 23-26 Ağustos 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi, Project Marble Eurasia Fuarı’nda sergilenecek.

Almanya, Rusya, İngiltere gibi Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 4 kıta ve çok sayıda ülkeye makine ihracatı gerçekleştirdiklerini belirten USEL Makina Genel Müdürü Dr. Uğur Şimşir “20 yılı aşkın tecrübemiz ile ürettiğimiz CNC makinalar, Alman KNUTH firması tarafından Avrupa’da pazarlanıyor. Avrupa ülkelerine yapılan ihracat hacminin artırılması açısından yüksek standartlarda yerli üretim gerçekleştirmeye önem veriyoruz. AR-GE ve müşteri memnuniyetine büyük önem vererek, ürettiğimiz akıllı makinalar ile insan kaynağını, süreçleri ve çevre kalitesini iyileştirmeye gayret ediyoruz. Uluslararası düzeyde ISO 9001 sertifikasına sahibiz ve üretimin her aşamasında kalite kontrol sürecinden geçirilen makinalar Avrupa standartlarına uygun, CE sertifikası taşıyor ve en az %60 yerlilik oranına sahip olarak üretiliyor” dedi.

Yurtdışına bağımlılığı azaltacak, katma değer sağlayacak

Devlet desteği ile geliştirilerek, Mermer rezervleri bakımından dünyanın en zengini olan ülkemizde, mermeri işleyen firmaların ihtiyacını karşılayacak ve yurtdışına olan bağımlılığı azaltacak aynı zamanda yurtdışına ihraç edilerek yüksek katma değer sağlayacak Lazer taramalı 5 eksenli CNC mermer İşleme Makinası, İMİB tarafından organize edilen İstanbul Expo Center, Project Marble Eurasia Fuarın’da 23-26 Ağustos 2017 tarihlerinde sergilenecek.

Ülkemizde ilk defa, yoğun özveri ile gerçekleştirilen ve yüksek teknoloji içeren projemizin 23 Ağustos 2017 Saat 11:00 dan itibaren yapılacak tanıtım ve lansmanına tüm sektör temsilcilerini ve basın mensuplarını bekliyoruz.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Usel Makina

Adres : İMES Sanayi Sitesi A Blok 104. Sok. No 5 Y.Dudullu 34776 Ümraniye , İstanbul

Telefon : +90 216 526 45 75

Faks : +90 216 526 45 76

Web : http://www.usel.com.tr

E Posta : usel@usel.com.tr

İletişim Yetkilisi
  • Ahmet KENDİRCİOĞLU (Mak. Müh.) Ahmet KENDİRCİOĞLU (Mak. Müh.) Satış ve Pazarlama Yöneticisi Detaylar