Türk Kanser Derneği, “Kanseri Anlamak ve Önlemek” İçin Bilgilendirici Bir Etkinlik Gerçekleştirdi
Basın Bülteni
29 Nis, 2024 11:18
Türk Kanser Derneği, “Kanseri Anlamak ve Önlemek” İçin Bilgilendirici Bir Etkinlik Gerçekleştirdi
Her zaman kanserin maddi/manevi büyük travmalar oluşturmasının önüne geçebilmek üzere farkındalık çalışmaları yapan Türk Kanser Derneği, bu çalışmaları kapsamında başlattığı “Kanseri Anlamak ve Önemli” isimli etkinliğinin ilkini geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü’nün ev sahipliğini yaptığı, kanser farkındalık çalışmalarına her zaman destek olan Maruderm Kozmetiğin ana sponsorluğunu üstlendiği ve sağlıklı atıştırmalıkları ile Züber’in destek verdiği bu etkinlikte alanında uzman konuşmacılar önemli bilgiler paylaştı. Medikal Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Esat Namal’ın kanserin doğası ve önlenmesi konusunda değerli bilgiler sunarken Diyetisyen Ersin Özdemir, beslenme alışkanlıklarımızın kanserle olan ilişkisini ve doğru beslenme pratiğinin önemini vurguladı. Gıda Mühendisi Tuğba Parıltı da günlük hayatta kanserojenlerden kaçınmanın yolları ve gıdaların doğru şekilde işlenip saklanması gerekliliği hakkında önemli ipuçları verdi.

Türk Kanser Derneği Başkanı Burak Duruman, etkinliğin kanserle mücadelede toplumsal bilinci artırmak adına önemli bir adım olduğunu belirterek, "Kanserle mücadelede en etkili silahımız bilgi ve farkındalıktır. Bu tür etkinliklerle toplumun kanser hakkında bilinçlenmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz ve etkinliklerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz " dedi.

Etkinlik boyunca katılımcılar, uzmanların sunumlarını dinleyerek, kanserle mücadelede neler yapabilecekleri konusunda önemli ipuçları edinme fırsatı bulurken Türk Kanser Derneği’nin standında bulunan Hediye Duvarı oyunu ile eğlenerek Maruderm Kozmetiğin ürünlerini de kazanma şansı yakaladı.

Eğitici ve eğlenceli bu etkinlik, kanserle mücadelede bir araya gelinerek bilgi paylaşımının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Bülteni paylaş
0 0