Anadolu Yakası'nın İlk ve Tek Su Parkı Açıldı!
Basın Bülteni
03 Tem, 2019 11:29
Anadolu Yakası'nın İlk ve Tek Su Parkı Açıldı!
Dünyada eğlence sektörünün en önemli temsilcilerinden Polin Group, yine bir ilke imza atarak İstanbul Anadolu Yakası'nın ilk ve tek su parkını kurdu.

İstanbul'un uğrak noktalarından ViaPort Marina, içinde barındırdığı alısveris merkezi, tema parkı, akvaryumu, aslan parkı, oyun merkezleri ve marinası ile ziyaretçilerine tüm günlerini keyifle geçirebilecekleri bir yasam merkezi olarak yıllardır hizmet veriyordu. Ziyaretçilerin tüm günlerini ViaPort'ta geçirmek için artık bir nedenleri daha var: Marina Aquapark! ABM Grup tarafından yapılan 3,5 milyon Euroluk yatırım ile ViaPort Marina'da 15 bin metrekarelik bir alana kurulan su parkı, Anadolu Yakası'nın ilk ve tek su parkı olmasının yanında Türkiye ve Avrupa'da bir marina ile entegre olarak insa edilen ilk su parkı olma özelliğini tasıyor.

Turizme büyük önemde katkı sağlayacak olan bu önemli projenin planlaması, tasarımı, mühendisliği, ürün tedarikçiliği ve montajı Polin Group Sirketleri tarafından yapıldı. Polin Design Studio tarafından tasarlanan su parkında, Polin Waterparks imzalı 10 su kaydırağı ve 1 özel temalı interaktif çocuk oyun grubu; Polin Spray Parks imzalı spray park; Polin Wave Parks imzalı bir dalga havuzu ve Futura Form imzalı parkın girisi için özel tasarlanan ikonik kubbe yer alıyor. Türkiye'nin ve Avrupa'nın bir marina ile entegre olarak insa edilen ilk su parkı olması ve Anadolu Yakası'nın ilk ve tek su parkı olmasının yanı sıra projeyi basından sonuna kadar büyük özveri ile takip eden Polin, projeyi daha da özel kılmak için parkta yer alan en adrenalinli su kaydırağı Looping Rocket'i 24,5 metre yüksekliğinde tasarlayarak Avrupa'nın en yüksek Looping Rocket'ini hem tesise hem de Türkiye'ye kazandırmıs oldu. Looping Rocket, adrenalin tutkunlarının vazgeçilmez kaydıraklarından biri olarak su parklarında en çok ilgi gören kaydırakların basında geliyor. Marina Aquapark için her biri özel tasarlanan kaydıraklar arasında ziyaretçilere roller coaster hissi yasatan Navigatour, doğal ısık efekti ile özellestirilmis tüp kaydıraklar ve birbirinden farklı kaydırakların özel kombinasyonlarıyla hız, adrenalin ve heyecan dolu birçok kaydırak da yer alıyor. 

Her yas grubundan ziyaretçilere hitap eden birçok atraksiyonu bünyesinde bulunduran Marina Aquapark'ta çocuklar kadar yetiskinler tarafından da büyük ilgi gören özel teması ile 7 kaydıraklı interaktif su oyun grubu ve spray park da bulunuyor. Dalga havuzu ise kaydıraklarda yorulup günesin ve "denizin" tadını çıkarmak isteyenler için doğru adres. Kıyıya vuran dalgalarıyla denizdeymis gibi hissettiren; hem dinlendiren hem de eğlendiren dalga havuzu, ziyaretçilerin saatlerce vakit geçirebilmesi için tasarlandı. 
ViaPort Marina'da bulunan ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören akvaryum ve aslan park da Polin Group Sirketleri'nce hayata geçirilen önemli projeler arasında yer alıyor. 88 metre uzunluğu ile İstanbul'un en uzun tünel akvaryumu Polin Aquariums; Türkiye'nin ve yakın coğrafyanın ilk ve tek büyük aslan parkı ise Polin Safari Parks imzası tasıyor. 

Bölgenin eğlence ihtiyacını giderecek bu projeyi özel kılan bir diğer özelliği ise ziyaretçilerin ViaPort Marina'ya kolayca ulasabilmelerini sağlamak amacıyla İDO'nun Yenikapı'dan Viaport Marina'ya düzenleyeceği seferler olacak. Via Properties ve MK Travel arasında imzalanan anlasmaya göre ilk defa bir eğlence merkezine doğrudan seferler düzenlenecek. Bu yıl için 100 bin turistin bu seferlerle parka tasınması planlanıyor.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Polin Waterparks

Adres : Gebkim OSB, Refik Baydur 6, 41480 Dilovasi – Kocaeli / TURKEY

Telefon : +90 (262) 656 64 67 (pbx)

Faks : +90 (262) 656 64 75

Web : http://www.polin.com.tr

E Posta : polin@polin.com.tr