Kanada İstanbul Başkonsolosu'ndan Kanada Okulları'na ziyaret
Basın Bülteni
27 Tem, 2018 13:30
Kanada İstanbul Başkonsolosu'ndan Kanada Okulları'na ziyaret
Kanada Okulları Florya kampüsünü ziyaret eden ve incelemelerde bulunan Kanada İstanbul Başkonsolosu Ulric Shannon, Kanada üniversitelerinin Türk öğrencileri beklediğini belirtti.

Türk öğrencilerin Kanada eğitim sistemine duyduğu ilgiden memnun olduklarını dile getiren Ulrich Shannon, Türkiye'de eğitimde her türlü işbirliğine açık olduklarını ifade etti. Kanada'nın yüksek teknolojide en ileri ülkelerden biri olduğunun altını çizen Ulrich Shannon, Kanada'nın PISA skorundaki başarısının bir tesadüf olmadığını sözlerine ekledi.

Anaokulundan liseye köklü bir eğitim modelinin yerleştirilmesi ve güçlü bir uluslararası eğitim kültürünün oluşturulması için 2015 yılında eğitim hayatına başlayan Kanada Okulları'nın İstanbul’da Ulus, Levent, Moda, Bağdat Caddesi’nde kampüsleri bulunuyor. 2018-19 eğitim yılında Moda ve Florya’daki yeni kampüslerinde de eğitim başlayacak.

Kanada'nın eğitim müfredatı Türkiye'de

Kanada Eğitim Müfredatı ile Türkiye M.E.B. müfredatının harmanlandığı Kanada Okulları'nda eğitim gören öğrenciler anaokulundan itibaren İngilizce eğitiminin yanında ikinci yabancı dil olarak Fransızca da öğreniyor.  Yurtdışında eğitime devam edebilmenin kapılarını açan, Kanada Eğitim Bakanlığı ve M.EB. onaylı tüm dünyada geçerli akredite diploma ile mezun oluyor.

Kanada'nın eğitim müfredatı birçok ülkede kullanılıyor

Kanada'da da eğitimin bir programa bağlanması, eğitim müfredatının dünyada birçok ülkede uygulanmasının en önemli nedeni olarak gösteriliyor.

Lise ve üniversite eğitimi için yurt dışındaki eğitim kurumlarını tercih etmeyi düşünen öğrencilerin Kanada Öğretim Programının uygulandığı okullarda eğitim alması, onlara dünyanın en iyi üniversitelerinin kapılarını açmada önemli rol oynuyor.

Kanada eğitim müfredatı ile eğitim almış öğrenciler, dünyanın önde gelen üniversiteleri tarafından daha çok tercih ediliyor. Kanada müfredatı, dünyanın en iyi üniversitelerinin bulunduğu ülkeler tarafından da kullanılıyor. İngilizce konuşulan ülkeler arasında Kanada Öğretim Programı ilk tercih olarak ortaya çıkıyor.

PISA nedir?

Eğitim alanında sıkça duyulan kavramlardan biri olan PISA (Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı) Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üçer yıllık dönemler hâlinde, 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazanmış oldukları bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırma projesi. PISA’nın temel amacı, öğrencilerin okulda öğrendikleri bilgi ve becerileri günlük hayatta kullanabilme becerisini ölçmek, gençleri daha iyi tanıyarak öğrenme isteklerini, derslerdeki performanslarını ve öğrenme ortamları ile ilgili seçimleri daha açık ortaya koymak olarak öne çıkıyor.

Bülteni paylaş
0 0