Güzelleşmeye dişlerinizden başlayın
Basın Bülteni
17 Mar, 2017 05:45
Güzelleşmeye dişlerinizden başlayın
Yazın gelmesi ile birlikte başta kadınlar olmak üzere, herkes için daha güzel görünme dönemi başladı. Kilo verme, saç bakımı, lazer uygulamalar derken, güzelleşmeye dişlerinden başlayanların da sayısı artıyor.

Görünmeyen diş teli uygulaması olan Lingual tedavinin Türkiye’deki öncülerinden olan Dr. Cem Caniklioğlu, lingual tekniğin her yaş ve meslekten kişi için uygun olduğunu söylüyor.

Görünmeyen diş telleri ile dişlerdeki çarpıklık, açıklık ya da düzensizlik ile ilgili sıkıntılar yaşayanlar estetik kaygılardan uzak, doş görünüşten ödün vermeden ortodonti tedavisi görebiliyor.

Dışarıdan bakıldığı zaman görülmeyen lingual diş telleri ve braketler, dış görünüşüne önem veren herkes için ideal bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Dişlerin arka yüzeyine takılan özel braket ve tellerin laboratuvar ortamında kişiye özel olarak hazırlandığını belirten Dr. Cem Caniklioğlu, ortalama 2 hafta süren bir alışma döneminin ardından kişinin bir yandan çapraşık ya da ayrık dişlerinin tedavisini görürken; diğer yandan hiçbir estetik sorun yaşamadan sosyal ve iş yaşamını kolaylıkla sürdürebildiğini ifade ediyor.

Dışardan bakıldığı zaman görülmeyen lingual diş telleri, dişlerin ön yüzüne takılan ve dış görünüşüne özen gösterenlerin tercih ettiği şeffaf diş tellerine kıyasla daha estetik görünüyor. Lingual teknik, ortodontik tedavinin yol açtığı olumsuz, istenmeyen görüntüden rahatsızlık duyabilecek herkes için bir etkili bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Estetik açısından kaygılar taşıdığından dolayı çapraşık ya da ayrık dişleri için ortodontik tedavi görmek istemeyenler, lingual teknik sayesinde sağlıklı ve estetik bir ağıza kavuşabiliyor.

Bülteni paylaş
0 0