Global Liderlik Ödülü 4'üncü kez Türkiye'nin
Basın Bülteni
02 Nis, 2020 16:11
Global Liderlik Ödülü 4'üncü kez Türkiye'nin
AIESEC Uluslararası Kongresi Gala Gecesi’nde, 128 ülke temsilcisi arasından Türkiye, 'Global Liderlik Ödülü'ne layık görüldü.

Rusya'nın Moskova şehrinde, 10 - 16 Şubat 2020 tarihleri arasında, 128 ülke temsilciliğinin katıldığı, AIESEC Uluslararası Başkanlar Kongresi gerçekleştirildi. Kongrenin 5.gününde düzenlenen gala gecesinden AIESEC Türkiye 6 ödül ile ayrıldı. Ödüller arasında bu sene 4’üncüsünü tekrar aldığı ‘Global Liderlik Ödülü’ de yer aldı.  AIESEC Türkiye Genel Başkanı Alihan Bolat, "4 yıldır aldığımız bu ödülü bu sene de evimize götürmenin heyecanı içerisindeyim. AIESEC Türkiye gücünü ülkemizin gençlerinden alıyor. Emekleri için tüm üyelerimize teşekkür eder, sonraki senelerde de başarılı dönemler geçirmeyi temenni ederim." cümleleriyle heyecanını dile getirdi.

Dünyanın 128 ülkesinden gençler

1948 yılında, dünyada kültürlerarası etkileşimi oluşturabilme hayali ile kurulan AIESEC, günümüzde 128 ülkede gönüllülük ve staj faaliyetlerine devam ediyor. Kurulduğu andan bu yana dünyanın gençler tarafından yönetilen en büyük gençlik organizasyonu unvanını taşıyan kurum 1954'de iş dünyamızın öncülerinden Nejat Eczacıbaşı'nın atılımlarıyla ülkemizde faaliyet göstermeye başladı.

AIESEC Türkiye’ye 6 Ödül

1954’ten bu yana ülkemizde faaliyet gösteren AIESEC Türkiye, gençlerin liderlik potansiyellerini geliştirmeleri adına; uluslararası sosyal sorumluluk projeleri, girişimcilik stajları ve profesyonel staj imkanları sağlayan dünyanın en büyük gençlik organizasyonu olarak biliniyor.
 
Türkiye’de 17 şehirde 19 birim olarak 1000’e yakın gönüllü ile birlikte katma değer üreten üniversite gençleri 10.000’den fazla gencin uluslararası programlardan yararlanması için ter döktü. Yapılan projelerle on binlerce engelli, ilkokul ve lise öğrencisine; İngilizce eğitiminden girişimciliğe, sosyal girişimcilikten Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına, liderlikten kariyere kadar çeşitli konularda eğitimler verildi. 128 ülkenin katıldığı uluslararası kongrede AIESEC Türkiye yaptığı etki ve değişim ile diğer ülkelere örnek olarak gösterildi.

Faaliyetlerine 1948 yılında başlayan AIESEC, 72. yaşını kutladığı Uluslararası Başkanlar Kongresi’nde AIESEC Türkiye’yi geliştirdiği ülkeler arası partnerlik ve sosyal sorumluluk projeleri, uluslararası stajyer istihdamı, uluslararası girişimcilik stajları nedeniyle  6 farklı ödüle daha layık gördü. Bir gecede 6 ödülü birden alan AIESEC Türkiye gönüllüleri kongreyi bu başarıyla tamamlamanın mutluluğuyla ülkemize döndüler.

Bülteni paylaş
0 0