"Muharrem Usta Daha Düzeyli Eleştirileri Hak Ediyor"
Basın Bülteni
30 Kas, 2016 12:40
"Muharrem Usta Daha Düzeyli Eleştirileri Hak Ediyor"
Önde gelen Trabzonlu iş adamlarından Dr. Ercan Varlıbaş; Spor Toto Süper Ligi’nde 12 puanla sondan beşinci sırada bulunan Trabzonspor’un başarı grafiğindeki düşüşün Başkan Muharrem Usta’ya ve ekibine mal edilmesinin yanlış olduğunu açıklayarak; “Muharrem Usta son günlerde haksız şiddetli eleştiri yağmuruna tutuluyor, bence daha düzeyli eleştirileri hak ediyor” dedi.

Trabzon Spor Başkanı Dr. Muharrem Usta, Kulübü’nü iyi yönetemediği yönünde kamuoyunda oluşan yargı nedeniyle zor günler geçiriyor. Usta’ya ise hemşehrisi Dr. Ercan Varlıbaş tarafından destek geldi. Dr. Ercan Varlıbaş konu ile ilgili şu değerlendirmede bulundu:

“Beyefendi, mütevazı ve ılımlı bir karaktere sahip olarak bildiğimiz ve tanıdığımız Dr. Muharrem Usta, Trabzonspor Kulübü Başkanı olarak görev yaptığı 1 yıl içerisinde, daha önceki dönemlerden süregelen sorunların çözümü, kulübü ve takımı iyileştirme çerçevesinde önemli adımlar attı.

Futbol takımını Türkiye’nin deneyimli teknik direktörlerinden olan Ersun Yanal’a emanet etti. Sezon başında da önemli transferler gerçekleştirerek, Süper Lig’te iddialı bir takım oluşturdu. Kurumsallaşma yönünde de ciddi çalışmalara devam ediyor.  Bununla birlikte istediği sonuçları bir türlü elde edemeyen Trabzonspor’un önümüzdeki dönemde yaşadığı bu kötü günleri geride bırakacağına yürekten inanıyorum.

Mesleğindeki başarılı dolu yıllarda edindiği birikim ve deneyimi kulüp yöneticiliğine de aktaran Muharrem Usta’nın çok yakın bir zamanda kulübü ve takımı toparlayacağını ve yeniden başarı hikâyelerine imza atacağına hiç şüphe yoktur.

Türkiye’nin en köklü kulüp ve takımlarından olan Trabzonspor’un Başkanı daha düzeyli ve nitelikli bir eleştiri düzeyini hak ediyor. Bu konuda herkesin daha duyarlı davranması gerektiği düşüncesindeyim.”

Bülteni paylaş
0 0