Kirazlar çiçek açıyor; ekip motive oluyor!
Basın Bülteni
08 Şub, 2017 11:00
Kirazlar çiçek açıyor; ekip motive oluyor!
Kuruluşunun 20’inci yılını kutlayan VSY Biotechnology zaman içinde kuvvetlenip kökleşen yapısını “Mutluluk Ağacı” ile özdeşleştiriyor; bu yılı “Kiraz Mevsimi” olarak belirleyen şirket, Mutluluk Ağacı ile örnek bir verimlilik projesine imza atıyor.

VSY Biotechnology bünyesinde bulunan 9 ayrı satış ekibi bulunuyor. Ekiplerin birbirlerinin başarılarından etkilenmeleri ve şirketin tüm çalışanlarının ekibin önemli bir parçası olduklarını hissetmeleri için 3 yıl önce “Mutluluk Ağacı” programı başlatıldı. 

Mutluluk ağacı VSY Biotechnology Genel Merkezi giriş duvarında yer alan büyük bir sembol. 2017 yılının Mutluluk Ağacı sembolü olarak Yönetim Kurulu tarafından “Kiraz” seçildi ve 2017 yılına “Kiraz Yılı” ismi verildi. Mutluluk Ağacı’nın dallarındaki semboller 2018 yılı itibari ile her yıl bir önceki yılın satış hedefini ilk gerçekleştiren grup tarafından seçilip ilgili yıla seçilen sembolün adı veriliyor.  

Mutluluk Ağacı’nın dallarındaki her bir sembol 1 milyon TL’yi simgeliyor. 1 milyon TL'lik satış hedefine ulaşan ekip dallarındaki sembolü boyuyor. Yılsonunda geçmiş dönemlere ait boyanmamış sembol kaldı ise ilgili bölüm hedefinin toplamını tutturduğunda bu sembolleri de boyuyor.

Sembolleri boyarken çekilen fotoğraflardan oluşan görsel çalışma da bir e-posta aracılığı ile tüm şirket çalışanlarına iletiliyor ve ilgili satış ekibinin başarısı tüm çalışanlara duyuruluyor. Bu fotoğraf çekimi eğlenceli anlar yaşanırken, çekime farklı departmanlardan da çalışanlar davet ediliyor ve ekip ruhu güçlendiriliyor.

DALLARI BASTI KIRAZ

VSY Biotechnology CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ VSY Biotechnology uzun yıllardır gerçekleştirdiği yatırımlar, Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucunda emeklerinin karşılığını görüyor. Ülkemize olan katkımızın her geçen gün artarak daha da büyümesini istiyoruz. Bu doğrultuda artan başarımız bizi mutlu kılıyor. Mutluluk Ağacı ile hedeflerimize ne kadar yaklaştığımızı görüyor ve motive oluyoruz. Bu sene Mutluluk Ağacı’nın dallarını kirazlar bastı. Bölümlerimiz arasında Kiraz boyama yarışı var, daha çok kiraz boyamak için tatlı bir rekabet söz konusu. Hiçbir iş tek başına yapılamaz. Hedeflerinize ulaşmak için mutlaka ekip olarak hareket etmeniz gerekir. Mutluluk Ağacını özellikle ana merkez girişimize yerleştirmemizin sebebi de bu. Bir arada ne kadar büyük bir aile olduğumuzu görmemiz ve sadece bir ekibin değil tüm ekiplerin başarısının şirket başarısını getireceğini her kapıdan girişte tüm çalışanlarımıza göstermek isteyişimiz. 

Biz bir takımın parçasıyız ve Mutluluk Ağacı bize büyük ve güçlü bir aile olduğumuzu başarılarımız ile verimliliğimizi artırarak daha da renkli ve mutlu günler göreceğimizi gösteriyor.”

Bülteni paylaş
0 0