ESCRS’de Türk İmzası
Basın Bülteni
02 Eyl, 2016 21:35
ESCRS’de Türk İmzası
Dünyanın göz sağlığı alanındaki en önemli etkinliklerinden biri olan Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Derneği’nin (ESCRS) 34. Kongresinde; trifokalite (üç fokus) ve Enhanced Depth of Focus (Arttırılmış Fokus Derinliği) teknolojilerinin aynı optikte birleştirilmesiyle dünyada ilk defa VSY Biotechnology tarafından Türkiye’de geliştirilen göz içi lenslerine yönelik bir sempozyum düzenlenecek.

Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Derneği’nin 34. Kongresi 10- 14 Eylül 2016 tarihleri arasında Danimarka’nın başkenti Kopenhag’daki Bella Center Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Dünyadan yaklaşık 8 bin katılımcının bulunacağı kongrede, Türkiye’den VSY Biotechnology de yer alacak.

VSY Biotechnology yetkilileri, ESCRS’deki standında ziyaretçileri ağırlarken önemli bir sempozyuma da ev sahipliği yapacaklar. VSY Biotechnology tarafından düzenlenecek olan “Acriva ReviolUD Tri-ED: Trifokal EDOF Teknolojisi ile Sürekli Kesintisiz Görüş” konulu Uydu Sempozyumu’nda dünyanın önde gelen göz hekimlerinden moderatör ve konuşmacılar bulunacak. İtalya’dan Dr. Roberto Belluci, İspanya’dan Dr. Francisco Poyales moderatör koltuğunda yer alacaklar. Çek Cumhuriyeti’nden Dr. Pavel Stodulka, Belçika’dan Dr Johan Blanckaert ve Slovenya’dan Dr. Marko Hawlina ise sempozyumun konuşmacıları arasında.

VSY Biotechnology CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş, ESCRS 2016’nın dünyadaki meslektaşları ile biraraya gelme, göz alanındaki son teknolojileri tanıma ve tanıştırma açısından çok önemli bir organizasyon olduğunu belirterek, Türkiye’den çok sayıda ziyaretçiyi de ESCRS’de görmekten mutluluk duyacağını dile getirdi.

Bülteni paylaş
0 0