Kadınların hayali: Hızlı uzayan ve güçlü saçlar
Basın Bülteni
18 Ağu, 2017 07:52
Kadınların hayali: Hızlı uzayan ve güçlü saçlar
Bilinçsizce yapılan bakım uygulamaları ve yanlış seçilen kozmetik ürünler saçların canlılığını, parlaklığını azaltarak güzelliğini yitirmesine neden olabiliyor.

Parlak, güzel görünen ve kolay taranabilen sağlıklı saçların zaman içinde yanlış kozmetik ürün seçimi, düzensiz beslenme, saça yapılan kimyasal işlemler ve çevresel faktörlerin etkisiyle yapısının bozulmasından dolayı saçlarda kırılma, dökülme, matlaşma, saçların yavaş ve sağlıksız uzaması gibi şikâyetler artıyor.

Yavaş uzayan, güçsüz ve sağlıksız saçların birçok kadının en çok şikâyet ettiği sorunların başında geldiğini belirten Biota Laboratuarları Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Türkoğlu: “Kadınlar sağlıklı, çabuk uzayan ve parlak görünen güçlü saçlara sahip olmak istiyor. Son yıllarda geçirilen bazı hastalıklar, dengesiz beslenme, yanlış kozmetik ürün seçimi ve çevresel faktörlerden dolayı kadınların saçları ile ilgili yaşadığı sorunlarda artış görülüyor. Güzel ve canlı saçlara sahip olmak için, saçların daha hızlı uzayabilmesi için saç yapısına uygun doğru saç bakım ürünlerinin kullanımı da büyük önem taşıyor“ dedi.

Türkiye’de ve dünyada her geçen gün bitki özlü saç bakım ürünlerinin sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen kadınlar tarafından daha fazla tercih edildiğini ifade eden Prof Dr. Murat Türkoglu: “Yüzyıllardır güzellik reçetelerinde yer alan sarmaşık bitkisi, artık saç  bakım ürünlerinde yer alarak sağlıkla uzayan saçlara kavuşmak için önemli faydalar sağlıyor. Uzun yıllar süren Arge çalışmaları sonucu Orman Sarmaşığı bitkisinden elde edilen Phytosterol etken maddesinin kanıtlanmış etkisini Restorex şampuan ve saç bakım ürünlerinin bitkisel formüllerine entegre ederek saçlarını sağlıklı uzatmak isteyen kadınların beğenisine sunduk. Orman sarmaşığının içeriğinde bulunan flavonoidler ,bitkisel vitamin ve minerallerin bileşenleri saç dökülmesinin azalmasına yardımcı olduğu gibi saçların normalden daha sağlıklı uzamasını sağlıyor. Restorex şampuanlar ve saç bakım ürünleri, Phytosterol içeren bitkisel formülü saçın ve saç derisinin sağlıklı olmasını sağladığı gibi saçların uzamasında etkili olarak saçları güçlendirip dökülmesini de azaltıyor. Formülündeki bitkisel vitamin ve mineraller ile saç köklerini besliyor, saçlar sağlıkla uzarken derinlemesine temizleniyor ve parlaklık kazanıyor” diyor.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Restorex

Adres : Emek Mah. Sivat Cad.No:9 Sancaktepe / İSTANBUL

Telefon : 0216 643 00 00

Faks : 0216 641 40 95

Web : http://www.restorex.com.tr

E Posta : info@restorex.com.tr