Saç dökülmesi sorunu Doğu Karadeniz'de daha fazla
Basın Bülteni
25 Tem, 2017 12:02
Saç dökülmesi sorunu Doğu Karadeniz'de daha fazla
Türkiye genelinde en fazla saç dökülmesi sorunu yaşayan bölgelerin başında yüzde 32,9 oranı ile Doğu Karadeniz bölgesi ilk sırayı alıyor.

Akadametre Araştırma şirketi tarafından Bioxcin markası için 12 ilde, 20-49 yaş arası kadın ve erkekle yapılan araştırma, “tüketim alışkanlıkları, saç bakımı ve bölgelere göre saç dökülmesi” konusunda ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. Araştırmaya göre, Türkiye’de bölgesel olarak en çok Doğu Karadeniz, Batı Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde saç dökülmesi problemi yaşanıyor.

Türkiye’yi temsilen Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Malatya, Samsun ve Trabzon illerinde gerçekleştirilen araştırma, 20-49 yaş arası 1,270 kadın ve erkeğe, önceden hazırlanmış soru formu üzerinden yüz yüze görüşülerek gerçekleştirildi. Araştırmaya katılanların yüzde 32,2’si kadın, yüzde 67,8’i erkeklerden oluştu.

Türkiye genelinde en fazla saç dökülmesi Doğu Karadeniz'de

Bioxcin araştırmasının sonuçlarına göre, Türkiye genelinde en fazla saç dökülmesi sorunu yaşayan bölgelerin başında yüzde 32,9 oranı ile Doğu Karadeniz ilk sırada yer alıyor. Batı Anadolu bölgesi yüzde 29,3 ve Güney Doğu Anadolu bölgesi yüzde 29 oranıyla Türkiye’nin en fazla saç dökülme sorunu yaşayan ikinci ve üçüncü bölgesi oldu. Bu bölgeleri sırasıyla; yüzde 28,8 ile Orta Anadolu, yüzde 28,5 ile İstanbul, yüzde 23,2 ile Batı Karadeniz, yüzde 22,7 ile Ege bölgesi ve yüzde 22,1 oranıyla Akdeniz bölgesi izliyor. En az saç dökülmesi yaşanan iller ise yüzde 17,7 oranıyla Ortadoğu Anadolu ve yüzde  12,8 oranıyla Doğu Marmara bölgesi oldu. Erkeklerde saç dökülmesi problemi daha çok başın ön bölgesinde, kadınlarda ise daha çok başın üst orta bölgesinde yaşanıyor.

Saç dökülmesine karşı kadınlar daha erken önlem alıyor

Saç dökülmesi yaşayan kadın ve erkeklerde saç dökülmesini önleme amaçlı ürün kullanımında yıllar itibariyle gözle görülür artış görülüyor. Erkekler 8 aşamaya bölünen saç dökülme periyotlarından altıncı aşamada saç dökülmesini önleme amaçlı ürün kullanıyor. Kadınlar ise beş ve üzeri aşamaya bölünen periyottan, ikinci ve dördüncü aşamada daha çok ürün kullanmaya başlıyor.

Saçı dökülme problemi için en çok eczaneye başvuruluyor

Araştırmaya göre, saç dökülme problemi yaşayanlar sorunu çözmek için tedavi ya da tavsiye almak üzere en çok eczanelere başvuruyor. Bunu ikinci sırada kuaför/berber ve doktorlar izliyor. Tedavi ya da tavsiye almak amacıyla başvuran kişilerin yaşı ise ortalama 30,5-32,5 arasında değişiklik gösteriyor. Araştırma sonuçlarına göre saç dökülmesi problemine karşı Bioxcin ilk hatırlanan ve güvenilir bulunan marka olarak göze çarpıyor. Ayrıca tüm tavsiye kaynaklarınca kullanıcıya en çok Bioxcin ürünleri öneriliyor.

Bioxcin Hakkında:

Sağlık ve güzellik sorunlarına etkin ve uzun vadeli bitkisel çözümler üreten Biota Laboratuvarları’nın lokomotif markası Bioxcin, saç dökülmesi problemi yaşayan ya da saçlarını korumak isteyenler için formülü güçlendirilmiş bitkisel bir ürün topluluğudur. 4 yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucunda formüle edilerek tüketicilerin hizmetine sunulan Bioxcin, saç dökülmesine engel olur, düzenli ve sürekli kullanımda saç foliküllerinin güçlenmesini sağlayarak saç oluşumunu destekler.

Yapılan klinik araştırmalar sonucunda Bioxcin’in erkek tipi saç dökülmesine karşı özel olarak etki gösterdiği kanıtlanmıştır. Geliştirilen üstün formülüyle Bioxcin, saç dökülmesini korkulu rüya olmaktan çıkarmaktadır. Hızla gelişen saç dökülmesi pazarında pazarı büyüten ve lider konuma ulaşan Bioxcin, Türkiye genelinde tüm eczanelerde tüketicilerle buluşmaktadır.

ABD pazarında CVS eczane zincirine giren ilk Türk markası olan Bioxcin, 2014 yılından bu yana yine ABD’de Wallgreens eczane zincirlerinde tüketicilerle buluşuyor. Bioxsine, ABD’de 2014 yılının en iyi kişisel bakım ürünü seçilmiştir.

Bülteni paylaş
0 0